clear float
clear float

Jemné broušení - leštění

Rez (oxidy) utvořené při tvrzení může být obtížné odstranit, někdy se také ostří jemně vykloní, proto by broušení mělo začít s pomocí 80-ti hrubozrného pásku. Když je povrch a tvar v pořádku, pokračujeme jemnějším 120 následuje 180, 320 a posléze diamantové pásky od 15 - 6 mikronů. Pozor na přehřívání čepele vzniklé třením - doporučujeme vodní chlazení - rozprašovače atd. Povrch je poté vyleštěn do vysokého lesku. Použití plstěného brusného kotouče a diamantové čistící pasty se zdá ideální.

Broušení ostří

Leptaná čepel nesmí být nabroušena dříve, dokud není hotová rukojeť a pouzdro, protože ostří může být lehce zničeno v průběhu prací. Po ostření by ostří mělo být jemně namazáno a před použitím by se ho nemělo dotýkat rukama. Kromě toho umělecky vzorovaná struktura, práškový metalurgický Damašek rovněž nabízí vynikající vlastnosti ostří. Odolnost ostří proti lomu je přibližně dvojnásobná v porovnání s konvenčními ocelemi se stejným složením. Obsah karbidů je nízký a umožňuje vytvářet extrémně ostrá ostří s radiusem okolo několika mikronů.

Test kvality, papírový test

Uchopte papír formátu A4 (do psacího stroje) v jednom rohu a nechejte jej zvolna viset. Řežte diagonálně z horního rohu dolů bez "pilování". Když lze papír rozříznout na dvě části bez potíží, ostří je dobré. Když je řez "chlupatý" nebo potrhaný je třeba znovu ostřit případně i brousit ostří.

Test vyštípaného ostří. Test se dřevem

Po delší době užívání nože dojde k takové deformaci nebo vylámání ostří, že není schopen absolvovat papírový test bez několika pečlivých ostření. Když uříznete kousek dřeva a ucítíte špičkou prstu na povrchu řezu malé rýhy je nutné kompletní přeostření nože, které zlepší stav nože.

Broušení a ostření

Používejte: - Kámen pro mokré broušení. C: a 200 zrno. Obvodová rychlost max. 100 m/min.(!chyba?) - Tři ostřící kameny zrno 280, 500 a 1000 a olej do šicího stroje upevnění supportu - Leštičku s filcovým kotoučem. Rychlost max. 700 m/min - Diamantovou leštící pastu na ocel Příp. obtahovací řemen

Když se brousí ostří damašské čepele, je důležité zabránit poničení vzorovaných stran čepele. Proto je nezbytností pro dodržení brusných úhlů opěrný systém jako například TORMEK Úhel ostří je kontrolován jednoduchým nástrojem Buďte opatrní, když brousíte blízko střenky. Je náročné vyvarovat se přílišného broušení na konci ostří.

  1. Bruste ve směru nahoru od ostří. Intensivně chlaďte vodou. Použijte nupevnění čepele pro dobrou kontrolu úhlu ostří. Bruste pečlivě na obou stranách a dávejte pozor aby brus měl stejnou tloušťku podél celého ostří. Když nehtem lze cítit hrubé ostří podél celé čepele, je správný čas k ostření.
  2. Ostření. Připevněte opěrný přípravek do šroubového svěráku.
  3. Po broušení ostří je na jedné straně hrubé ostří. Tuto hrubou stranu obraťte v opěrném přípravku nahoru.
  4. Naneste na ostřící kámen hrubosti 280 trochu oleje a bruste tak dlouho, dokud se hrubé ostří nevyrovná spodní hladné straně.
  5. Otočte čepel a opakujte ostření. Opakujte ten samý postup s kamenem o hrubosti 500 a 1000.
  6. Poslední zbytky hrubého ostří se odstraní krátkým leštěním filcovým diskem. Leštěte dolů směrem k ostří. Příliš dlouhé leštění nebo přílišný tlak může poškodit kvalitu ostří. Použijte papírový test.
  7. Jestliže není dostupné leštění na filcovém disku, může se nahradit obtažením na kousku kůže. Tuto službu splní běžný kožený pás.

Když se nůž běžně používá, mělo by ostří být naostřeno vždy tak, aby obstálo v papírovém testu. V případě, že není ostří poškozeno, je dostačující ostření podle bodů 3, 4, 5, 6 a 8.

clear float